top of page

במכון ד”ר פלואנסי מבינים כי הפרעת שטף הדיבור על כלל תופעות הלוואי שלה ובכללן הגמגום (תקיעות, לחיצות, משיכת הברות, חזרה על מילים או חלקי מילה, שימוש במילות פקק, דיבור מהיר וחטוף, דיבור שקט וממולמל, קיצור מבעים) נובעות מאובדן שליטה על מערכת הדיבור בזמן הדיבור. לכן הדרך הטובה ביותר לטיפול בהפרעת שטף הדיבור והגמגום היא שיטת הטיפול בגמגום של ד”ר פלואנסי. רבים שואלים מהי בעצם שיטת ד”ר פלואנסי? ההסבר הוא פשוט! החזרת השליטה על הדיבור למטופל ע”י שיקום של כל תהליך הדיבור באמצעות תוכנה מיוחדת הזמינה תמיד המגיעה בטאבלט ייעודי, לפי קצב מותאם אישית. שילוב של פגישות עם קלינאי/ת תקשורת (כפעם בשבוע בהתחלת התהליך ואז בהדרגה לפי קצב הלמידה) עם תרגול עצמי בבית (כחצי שעה ביום מול הטאבלט) נותן את התוצאות הרצויות. הטיפול בגמגום של ד”ר פלואנסי, מיושם בעזרת ליווי והכוונה מקצועי של קלינאי/ת תקשורת ובוגרי טיפול המשמשים כמנטורים מורכב מלמידה, יישום ותרגול. בממוצע המטופל עובד כ-3 חודש על למידה של שטף דיבור חדש, לאחר מכן הוא מיישם את הדיבור החדש ( תהליך שלוקח עוד כמה חודשים ) והשלב האחרון הוא שיפור ושמירה של שטף דיבור חדש בצורת תרגול של הטכניקה אשר הוא רכש, בין אם זה בכיתת תרגול עם מטופלים נוספים (וקלינאי תקשורת כמדריך ) או באמצעות תרגולים בזמן אמת כגון: ניהול דו שיח בחנות, הזמנה טלפונית של מוצר או שירות.

איך מתחילים?

המפגש הראשון במכון ד”ר פלואנסי הוא בדיקת התאמה בה יתקבל הסבר מלא על שיטת הטיפול, וייערך אבחון ראשוני בו תבדק בעיית הגמגום או שטף הדיבור. וכן תתקבל אינדיקציה לגבי הרצון לעבור תהליך ארוך ומפרך שדורש תרגול של חצי שעה ביום וזאת למשך שנה שלימה. כך מקבלים אינדיקציה מדויקת על המוטיבציה גם בתחילת המפגש וגם בסופו. טיפול בגמגום בשיטה של ד”ר פלואנסי צריכה להיעשות כאשר המטופל 100% בתהליך. כאשר יש לו את הרצון להשקיע ולבנות מחדש את כל תהליך הדיבור שלו ובכך להיות האחראי הבלעדי על עתיד הדיבור שלו, על שטף דיבור טוב, על שליטה במיתרי הקול, על שליטה על הדיבור שלו עצמו!

קצת יותר על התרגול בבית

תרגול השיטה של ד”ר פלואנסי  נערכת מול תוכנת מחשב, התוכנה מגיעה עם טאבלט מיוחד קל לתפעול וידידותי למשתמש. בשלב הראשון לומדים את הדיבור הנכון במפגשים השבועיים בקליניקה ובעבודה עצמית מול המחשב בבית. בשלב הבא, כאשר מתחילים ליישם את הדיבור החדש ביום יום, חשוב לתרגל את הדיבור עם מישהו, בין אם זה ההורים, אח, בן/בת זוג או חבר קרוב. החשיבות של התרגול מול אנשים מאפשר את היישום של דיבור זה בחיי היום יום, כמו גם לקבל פידבק על הדיבור מבחינת השטף והטבעיות. כאשר המטרה ברורה – שטף דיבור טוב ונורמלי בכל מצבי הדיבור היומיומיים. שטף דיבור נורמלי הוא דבר חשוב מאין כמוהו, כאשר מעצבים את הדיבור בדיוק לפי הצורך מגיעים לתוצאה המושלמת לכל אחד.

אז איך מתגברים על הגמגום?

ע"מ להתגבר על הגמגום יש לעבור תהליך שיקומי למערכת הדיבור אשר ילמד אותנו בחזרה איך לשלוט במערכת ואיך לא לתת לגמגום להכתיב לנו את אופן הפקת הדיבור, מה אני אומר ואת החיים שלנו בכלל.

תוכלו לשמוע יותר בהרחבה על הנושא בהרצאה המרתקת שאנו מעבירים במסגרת בדיקת ההתאמה.

מה התוכנה כוללת?

תוכנת המחשב של ד”ר פלואנסי לטיפול בגמגום כוללת שעורים כגון: משימת הברה מאורכת, מילים רב הברתיות, הגאים שלא ניתנים להארכה, משפטים, משימת נשימה מלאה, משימת התחלה רכה, הפחתות לחץ אוויר, הפחתות לחץ באיברי ההיגוי, מעבר אישי מהגה להגה, מעבר לקצב של שנייה אחת, עקומת קול בשנייה אחת ולבסוף דיבור נשלט ותוכנית לשימור שטף הדיבור. כל שיעור כולל מספר יחידות לתרגול מלא ואפקטיבי של כל משימה ומשימה כדי לעצב את הדיבור בדיוק כפי שצריך. כך תלמדו לשלוט על הגמגום ותקבלו את השליטה על קצב הדיבור שלכם.
כל מטופל מקבל רישיון שימוש בתוכנה לכל החיים, ויכול להגיע לתרגול קבוצתי בכל עת אשר ירצה.

טיפול בגמגום בשיטה של ד”ר פלואנסי – כי שליטה על שטף דיבור אפשרי בהחלט!
 

bottom of page