מהי שיטת מכון פלואנסי?

שיטת ד"ר פלואנסי יובאה לארץ ע"י פרופסור קרול (במקור היא פותחה בשנות ה-70 ע"י פרופ' וובסטר מאוניברסיטת וירג'יניה). שיטה זו חלוצה בתחומה משום שהיא מבקשת מהמטופלים לשכוח כל מה שהם יודעים על דיבור עד היום, ולהתחיל הכול מחדש.

מה שבעצם השיטה אומרת היא: אתה מגמגם, מכיוון שאתה יודע שאתה מגמגם, הידיעה הזו מקשה עליך להתבטא. התחושה הזו היא זו שעוצרת אותך, בולמת אותך ומקשה עליך ללמוד לדבר ולכן בשיטה שלנו בוא נתחיל ללמוד לדבר מהתחלה, כמו ילד שלומד ללכת. מילה אחר מילה לאט, לאט, וכמו כל ילד גם יש נפילות אבל בסוף כולם לומדים ללכת...ולדבר.

יש היגיון משכנע רב בשיטת עיצוב הדיבור של ד"ר פלואנסי משום שהיא מבקשת לנתק את המגמגם מהתחושות הקשות, ודורשת ממנו להתמקד אך ורק בטכניקה של דיבור ונשימה. במילים אחרות היא אומרת לו תנשום, תהגה, תגיד את זה ואת זה, ובהתמקדות בטכניקה עצמה, בלימוד מההתחלה, מנסה כל מטופל להתמודד (וגם מצליח) להתחיל לדבר לפי השיטה ובלי כל התחושות הקשות שליוו אותו עד היום.

שיטת ד"ר פלואנסי מתבצעת ע"י תוכנת מחשב והיא נעשית מול מחשב שנותן משוב, פידבק ומעודד את המטופלים להתמיד בשיטה וללמוד לדבר מחדש. הסוד להצלחה הוא שילוב של תוכנת מחשב, קלינאי תקשורת המלווה את התהליך ונפגש עם המטופל פעם בשבוע כדי לוודא שתהליך הטיפול מתבצע כמו צריך ע"י המטופל. ליווי צמוד עוזר להגיע למטרות המדויקות של הטיפול. המטופלים מתרגלים בנפרד וביחד את הנלמד כדי לשפר את ההישגים, שילוב של יציאה לשטח, ומפגשים שבועיים בכל רחבי הארץ עוזרים לתירגול מצבי דיבור מול קבוצה ולפני קהל אקראי.

טיפול בדיבור מרפא את הנפש!

שינוי ההגדרה בקטלוג הפסיכיאטרי המצוין לעיל, מתיישבת עם אחת השיטות המובילות היו בטיפול בגמגום של מכון פלואנסי, שיטת ד"ר פלואנסי אשר לא נוגעת ברקע הפסיכולוגי של המטופל אלא בהפרעת הדיבור עצמה. נקודת ההנחה כי התופעות הפסיכולוגיות אומנם קיימות אצל חלק מן המגמגמים, אך הטיפול לא צריך לעסוק בהן, אלא בהפרעה עצמה. שיפור בגמגום או יכולת לאמץ כלים ושיטות חדשות כדי ללמוד לדבר, והתגברות והתמודדות נכונה עם הפרעת גמגום, הם אלה שבסופו של דבר יפחיתו  את תחושות החרדה, יעניקו למטופלים ביטחון, וככל שהדיבור יהיה יותר שוטף והגמגום יופחת, כך ייעלמו בהדרגתיות גם התופעות הפסיכולוגיות השונות הנלוות אליו.

טיפול בגמגום במכון ד"ר פלואנסי נותן פיתרון לבעיית הגמגום, טיפול בגמגום באמצעות שיטת טיפול ייחודית באמצעות תוכנת מחשב ביתית לשימוש יומיומי בשילוב הנחיות וליווי צמוד ממטפל מוסמך. עבודה בסבלנות, סובלנות וכמובן נחישות תביא את התוצאה הדרושה. כאשר עובדים עם משמעת עצמית ומתרגלים יום יום התהליך קל הרבה יותר, החשיבות של התרגול הביתי הוא עצום, תרגול הוא המפתח להצלחה בטיפול, הפידבק מתוכנת המחשב עוזרת לכל מטופל לכל מצב עדכני על איכות התרגול ועל מה כדאי לעבוד יותר.

אתם מוזמנים להתרשם מתוצאות השיטה על מטופלים המרואיינים באתר.פרופסור קרול ממייסדי שיטת עיצוב שטף הדיבור
ד"ר פלואנסי - לטיפול בגימגום ובשטף הדיבור - כנס הבוגרים

ד״ר פלואנסי במדיה


פרופ' קרסו - חיים בריא

videoLink

ראיון ברדיו ירושלים

 ראיון ברדיו קול חי

ראיון ברדיו דרום

טיפול בגמגום – בואו נתחיל את התהליך עכשיו

התקשרו עוד היום לטלפון 03-561-2222 או 02-626-0666 לבדיקת התאמה ואיבחון חינם ללא התחייבות!
או השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם

איש קשר: שם מלא*

טלפון*

דוא״ל*

שם המטופל

גיל המטופל*

עיר מגורים*

קופת חולים

מי הפנה אותך אלינו/איך שמעת עלינו?

פרטים נוספים

 אני מעוניין/נת לקבל עידכונים.